WildLife

WildLife

Počet hráčů: 2 – 4

Věk hráčů: 8 +

Doba hraní: 45 – 60 minut

Náročnost: jednoduchá

Hra interaktivně propojuje dokumentární film s deskovou hrou. Z pasivních diváků se stanete účastníky hry, kteří se seznamují s životem v africké divočině nebo pod mořskou hladinou formou krátkých videoukázek a kvízů. Současně si ověřujete, co o přírodě již znáte.
Ve hře WildLife "nasedne" každý hráč do svého džípu, aby natočil svůj film ze života divokých zvířat v Africe, o velké pětce: lev, slon, levhart, nosorožec, buvol. Na hracím plánu jsou vyznačena místa určená k natáčení. Po nich se budete pohybovat. K pohybu během hry slouží karty zvířat, které získáváte za správně zodpovězené otázky. Kromě základních karet vám budou pomáhat speciální karty se zvláštními efekty: film, prasklá pneumatika, stan, dalekohled. Dalekohled vám například poslouží jako žolík – místo kterékoliv karty zvířat, prasklou pneumatikou pak zpomalíte vybraného hráče.
Jak získáte karty? Po zhlédnutí klipu se vám postupně zobrazí série čtyř otázek s vymezeným časem na zvolení jedné ze tří odpovědí. Kdo odpověděl dobře, vybral správnou z odpovědí A, B nebo C, lízne si kartu. Poté popojedete svým džípem na následující natáčecí místo (pokud máte správné karty, které vám to umožní). Vítězem se stane hráč, který jako první dorazí na poslední místo natáčení. Zde jsou zobrazena všechna natáčená zvířata.

Leave a Reply