Vlajky

Venku krásné počasí, ale s kamarády či na táboře už nejsou nápady co dělat. Co zkusit hru „Vlajky“?

Tato hra je vhodná pro minimálně 20 lidí a potřebujete k ní pouze nějaký plac (většinou alespoň 50×50 m) a 4 „vlajky“ (šátky, mikiny, cokoliv).

Hráči se rozdělí do dvou týmů s pokud možno stejným počtem hráčů. Hrací plocha se rozdělí na 2 poloviny, z čehož každému týmu je následně jedna přidělena. Na obou polovinách se určí kruh (nebo dva, podle libosti) o průměru přibližně 1,5 m, do kterého nebo do kterých se uloží vlajky. Druhý tým musí o umístění vlajek vědět, nelze je tedy schovat.

Na území vlastního týmu je hráč v bezpečí, čára dělící území je neutrální, avšak na straně protivníka mu hrozí nebezpečí. Pokud se jej dotkne kdokoli z protějšího týmu, je hráč „zmrazen“, tudíž si musí sednou na bobek a čekat, až pro něj přijde někdo z jeho týmu, dotkne se ho a tím ho zachrání.

Pro získání vlajky je nutné se nejen dostat bez zmrazení do kruhu s vlajkami (který je jakési bezpečné místo a hráče zde nelze zmrazit), ale také se s vlajkou dopravit zpět. Jeden hráč může najednou nést pouze jednu vlajku. Pokud tým donese obě na své území, vyhrává. Pokud je hráč na cestě zpět s vlajkou zmrazen, vlajka je odnesena zpět do svého původního kruhu a hráč čeká na záchranu. Získané vlajky se ukládají do kruhů s „domácími“ vlajkami, a jelikož v té chvíli danému týmu náleží, je nutné je získat zpět stejným způsobem jako ostatní.

Pro hladký průběh hry je dobré, když někdo mimo hru hlídá dělící čáru, aby nedocházelo ke zbytečným sporům.

Hra začíná!

Leave a Reply